Uncategorized

Curs sudor FORD CRAIOVA

scoala de sudura arad ford

O dată cu deschiderea noului an şcolar, Şcoala de sudură Crişan din Arad a dat „startul” cursurilor de sudor electric. Pentru că seriozitatea şi profesionalismul a fost ceea ce a caracterizat mereu Şcoala de sudură arădeană, firma Ford din Craiova a apelat la serviciile oferite de noi şi astfel timp de cinci zile, mai exect în perioada 13 – 17 septembrie 2021, am organizat un curs de specializare în cadrul firmei craiovene.

Au participat la cursurile de specializare şi au învăţat noile tehnologii în materie de sudură un număr de 12 sudori.

„Am început acum şapte ani, cu paşi timizi, cursurile de sudor electric, iar seriozitatea şi profesionalismul de care am dat mereu dovadă ne-au adus recunoaşterea internaţională. Aici aş aminti cele două premii câştigate la Bratislava şi Talin în cadrul unui concur organizat de Uniunea Europeană,  în cadrul Premiilor pentru promovarea Intreprinderilor Europene 2016 şi 2017” la secţiunea „Antreprenoriat responsabil şi global.  Astăzi, Şcoala de Sudură Crişan se bucără de prestigiu la nivel naţional, obţinut datorită serizităţii şi implicării în mod real în ceea ce înseamnă cursurile de pregătire în meseria de sudor electric, o meserie grea, dar frumoasă şi mai ales bine plătită. În data de 27 septembrie vom începe şi la Arad cursurile cu o nouă serie, cea de a XIX, unde avem înscrişi deja 13 cursanţi, majoritatea tineri până în 25 de ani, iar  acest lucru nu poate decât să ne bucure, fiindcă încet, încet tinerii se orientează spre o meserie”, a declarat domnul Ioan Marin CRIŞAN directorul Şcolii de sudură.

 

Şcoala de Sudură Crişan din Arad – Seriozitatea ne recomandă

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *