Uncategorized

Premiere Topul Firmelor din Arad

premiere topul firmelor arad
Aradul a fost întotdeauna un oraș industrial, cu meșteri buni, care au construit de la autoturisme pană la metrouri. Este pacat ca nu mai există școli de meserii. În Arad suntem 3 școli de sudură, dar există județe in care nu există niciuna. Dacă ar fi mai multe școli profesionale, s-ar crea o competiție benefică viitorilor meseriași.
Sudura în România a luat ființă datorită domnului Profesor Academician Corneliu Micloși din Covăsânț, județul Arad. Munca dânsului a fost preluată de nepotul său, domnul Profesor Viorel Micloși, care ne mentorează și astăzi.
Deși școala noastră este tânără, 80% din sudorii noștri lucrează, aici în țară sau în străinătatate. Ar trebui investit în școlile profesionale și în dotarea acestora cu utilaje moderne pentru a atrage cât mai mulți tineri.
Ne simțim onorați pentru distincție.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *