Președintelui Filialei Arad a Confederaţiei Patronatul Român i s-a decernat Medalia „Academician Corneliu Mikloşi” pentru cei peste 25 de ani dedicaţi SUDURII

ioan mari crisan sudura medalia corneliu miklosi

Institutul de Sudură Timişoara a fost în perioada 25 -27 aprilie 2018 gazda Conferinței de Sudură din România.

Timp de trei zile reprezentanţii Asociaţior de sudură au discutat şi analizat problemele cu care această breaslă se confruntă, au organizat o sesiune de comunicări ştiinţifice în domeniu, dar proba de foc a fost în cea de a doua zi, respectiv în 26 aprilie, 2018, când a avut loc faza naţională a concursului „Tineretul Sudează”.

Au participat (din păcate doar) 15 sudori din 5  judeţe, respectiv  Arad, Timiş, Sibiu, Bistriţa şi Cluj.

Şi în acest an sudorii arădeni şi-au demonstrat din plin talentul şi s-au întors acasă aducând trei medalii: două de aur şi una de bronz, respectiv Premiul I la procedeul MIG-MAG:  Răzvan NEDELCU – PAB Romania Arad şi student la Universitatea „Aurel Vlaicu” Arad, Premiul I la procedeul MMA (electrod): Florin ŢUGUI- Astra Rail Industries SRL şi Premiul III la procedeul TIG-WIG: Kovacs Robert –  Astra Rail Industries SRL

Medalia „Academician Corneliu Mikloși”

După 10 ani de activitate şi împlicare în tot ceea ce înseamnă sudură în România, cea mai înaltă distincție din breasla sudorilor români i-a fost acordată  domnului ing. Ioan Marin CRIȘAN, fondatorul Școlii de sudură Crișan din Arad.

„După 10 ani de muncă şi împlicare în tot ceea ce înseamnă sudură în România, de la înfiinţarea Şcolii de sudură Crişan din Arad, continuând cu  încurajarea și pregătirea viitorilor sudori, şi aici amintesc despre cele 10 promoţii şi cei 150 de sudori cu diplome recunoscute în ţară şi străinătate,  promovarea acestei meserii la noi în țară și peste hotare după desfiinţarea şcolilor profesionale, dezvoltarea Asociației de Sudură din România, până la  cele două premii internaţionale oferite de către Uniunea Europeană,  respectiv  locul VI la Bratislava în 2016 şi locul  V la Tallin în Estonia în 2017,  în cadrul „Premiile pentru promovarea Întreprinderilor Europene”, sunt mândru că am primit acaestă valoroasă distincţie, Medalia „Academician Corneliu Mikloși”. Este o recunoaştere binemeritată a dărurii, implicării şi ştiinţei mele în această meserie atât de grea şi totuşi atât de frumoasă. Mulţumesc tuturor pentru aprecieri şi vă reamintesc încă odată sloganul Şcolii de Sudură Crişan, intrat deja în istoria breslei: „În viață și-n natură, nu-i nimic fără sudură!”, a declarat Ioan Marin CRIŞAN  la finalul Conferinţei de la Timişoara.

Articolul original: https://criticarad.ro/presedintelui-filialei-arad-a-confederatiei-patronatul-roman-i-s-a-decernat-medalia-academician-corneliu-miklosi-pentru-cei-peste-25-de-ani-dedicati-sudurii/

11 thoughts on “Președintelui Filialei Arad a Confederaţiei Patronatul Român i s-a decernat Medalia „Academician Corneliu Mikloşi” pentru cei peste 25 de ani dedicaţi SUDURII

  1. QQSLOT777 Is the Best and Most Trusted Online Gambling Slot Dealer in Indonesia. Receive Deposit via Credit and Bank Minimum of 10 Thousand Rupiah. Meagan Damien Lattimer

  2. Simply desire to say your article is as surprising. The clarity in your post is simply spectacular and i could assume you’re an expert on this subject. Well with your permission let me to grab your RSS feed to keep updated with forthcoming post. Thanks a million and please continue the gratifying work.

  3. I have really noticed that repairing credit activity should be conducted with techniques. If not, it’s possible you’ll find yourself endangering your rank. In order to be successful in fixing your credit history you have to take care that from this moment in time you pay your entire monthly expenses promptly in advance of their timetabled date. It’s really significant on the grounds that by not accomplishing that area, all other methods that you will choose to adopt to improve your credit ranking will not be successful. Thanks for revealing your thoughts.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *